СпортСрбија

Кошаркаши Србије убедљиви против Грчке пред одлазак на ОИ

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Грчку резултатом 94:72 у последњем припремном мечу за Олимпијске игре.

Најефикаснији у Србији био је Богдан Богдановић са 19 поена, Никола Јокић је дао 16, Филип Петрушев 15, Никола Милутинов 11, а Никола Јовић 10.

Код Грка се истакао Јанис Адетокумбо са 17 поена, 10 је дао Костас Папаниколау.

Србија је прву двоцифрену предност (23:13) имала у седмом минуту, а после прве деонице било је 26:21 за „орлове“. У 14. минуту Србија је водила 34:23, али је уследила серија Грка 7:0. На полувремену је било плус девет за Србију (48:39).

Домаћин је водио плус 15 (59:44) у 24. минуту, а на крају треће четвртине било је 72:58. Шест ипо минута пре краја било је 80:62, а Грчка до краја не да није успела да се озбиљније примакне, већ је Србија повећавала предност.

Касније у току вечери селектор Светислав Пешић саопштиће коначан списак од 12 играча које ће водити у Француску.

Србија прву утакмицу игра на Олимпијским играма, у недељу 28. јула у 17 и 15 у француском граду Лилу против Сједињених Америчких Држава.