Спорт

Кошаркаши Црвене звезде победили Партизан и повели 1:0 у финалној серији

Кошаркаши Црвене звезде победили су синоћ Партизан резултатом 85:82 и повели 1:0 у финалној серији плеј-офа АБА лиге. После прилично изједначене прве деонице Партизан је водио 20:17. Средином друге четвртине Партизан је водио 35:26, али је Звезда узвратила серијом 9:0, а на полувремену је било нерешено – 39:39. Четири минута пре краја треће деонице Звезда је водила 55:48, а у последњих 10 минута ушло се са 64:61 за домаћина. Три минута пре краја било је 76:76, а у последња два се ушло са 81:78 за Звезду. Кевин Пантер је 37 секунди пре краја са линије слободних бацања смањио на 81:80. Дванаест секунди пре краја Дејан Давидовац погодио је оба слобода бацања за 83:80 за Звезду. Седам секунди пре краја Џејмс Нанели са линије пенала смањује на 83:82 за Звезду. Четири секунде пре краја Давидовац погађа оба бацања за 85:82, а уз звук сирене Алекса Аврамовић не погађа тројку са скоро пола терена.

За Звезду је највише поена дао Јаго дос Сантос – 18, по 14 су дали Лука Митровић и Милош Теодосић, а 12 Давидовац. Најефикаснији код Партизана и на утакмици био је Џејмс Нанели са 27 поена, Пантер је дао 13, а Алекса Аврамовић 10. Утакмица је трајала два ипо сата, а одиграна је пред 7.463 навијача Звезде у дворани „Александар Николић“ и протекла је без инцидената. Финална серија се игра на три победе, а други меч игра се у среду од 19 и 30, такође у „Пиониру“.