Спорт

Србија поразом завршила учешће на Светском првенству

Међу рукометашицама Србије најефикаснија је била Вукајловић са шест голова, док је Лаништанин уписала један мање.
Селектор женске слеекције Србиеј, господин Урош Брегар, био је поносан на своје играчице и помак који су оствариле, упркос резултатима.
”Поправили смо утисак, али смо опет изгубили од Јапана, иако са само два гола разлике. Поносан сам што ниједну утакмицу нисмо лако изгубили, борили смо се за сваки гол. Треба нам мало више стрпљења и вере али сам убеђен да ћемо овако изградити играчице за будућност српске репрезентације!”
На последњем мечу главне рунде, Србија је изгубила од Јапана 20:22 (8:9) и тако поразом завршила учешће на Светском првенству.
Селекција Србије је у првом полувремену остала без Јоване Јововић која је доживела повреду, а потом и у 36. минуту без капитена Радосављеви која је добила црвени картон. Упркос томе, Српкиње су се часно и храбро бориле до самог краја и без обзира на резултате, оставиле позитиван утисак после шест утакмица на светској рукометној смотри у Данској.