Спорт

Кошаркаши Партизана великим преокретом победили Олимпију у Арени

Кошаркаши Партизана победили су после великог преокрета у другом полувремену Олимпију резултатом 82:69 у утакмици 13. кола Евролиге.

Партизан сад има скор 7-6, а Олимпија 4-9.

Алекса Аврамовић је био у стартној постави Партизана, али је због повреде зглоба леве ноге изашао из игре у 6. минуту и није се више враћао на паркет.

Гости су боље отворили меч и имали плус седам у финишу прве деонице (23:16).

Уследила је боља игра и серија Партизана који је у 13. минуту повео 29:27. Серијом 10:2 гости су повели 37:31 у 16. минуту, а полувреме је окончано резултатом 44:39 за госте.

Средином треће деонице гости су имали плус 15 (60:45). Ношени фантастичном подршком са трибина играчи Партизана су направили серију 16:2 до краја треће деонице која је окончана предношћу гостију (62:61).

Тројком Џејмса Нанелија Партизан је 5.38 пре краја повео 70:64. Наставила се серија Партизана, па се у последња три минута ушло са 76:64 за домаћина, и тад је било јасно да ће бодови припасти шампиону АБА лиге.

Код Партизана је најефикаснији био Кевин Пантер са 19 поена, Бруно Кабокло је дао 16, Зек Ледеј 15, а Нанели 10.

Госте је предводио Шејвон Шилдс са 19 поена, Маодо Ло је дао 12, а Николо Мели девет .

У наредном колу, следеће недеље, Партизан гостује Жалгирису.