Архива

Хитно упозорење РХМЗ за подручје јужног Баната на интензивне пљускове и грмљавину

Републики хидрометереолошки завод издао је хитно упозорење за подручје јужног Баната, у околини Вршца, на јаку конвективну облачност која ће нешто пре 19 часова проузроковати интензивне пљускове са грмљавином, као и на локалну појаву суградице и града која ће се даље премештати ка Белој Цркви.

РХМЗ раније данас је издао хитно упозорење за Зајечарски, Пиротски, Јабланички, Пчињски, Мачвански округ, као и за подручје Љига и Лазаревца на интензивне пљускове са грмљавином, а локално и суградицу и град.

Према прогнози РХМЗ-а, у АП Војводина, западној, централној и источној Србији данас и сутра очекује се локална појава краткотрајних временских непогода праћених већом количином падавина за кратко време и појавом града.

У Београду се данас после подне и сутра у појединим деловима града очекују локално обилнији пљускови са грмљавином и краткотрајна појава града.

Наранџасти метео-аларм, који означава опасно време, данас је на снази у свим деловима земље, осим у југозападној Србији и у АП Косово и Метохија.

Related posts

Свечано отворен НОВОСАДСКИ ОМЛАДИНСКИ ФОРУМ

Новосадска ТВ

(ФОТО,ВИДЕО) ВУЧИЋ ПРИМИО ЖИОФРЕА У ОПРОШТАЈНУ ПОСЕТУ: Посебно разговарали о Плану раста за Западни Балкан

Новосадска ТВ

И ДАНАС СУНЧАНО У НОВОМ САДУ Последњи понедељак у октобру као пролећни

Ivona