Србија

ДАРКО МЛАДИЋ: Здравствено стање генерала је и даље лоше

Дарко Младић, син генерала Ратка Младића, изјавио је данас да здравствено стање његовог оца и даље лоше.

„Све је слабији и све лошије може да прича. Тамо не може да добије адекватну негу. Некада има бољих дана, некада лошијих, али генерално све је слабији“, рекао је Дарко Младић у изјави за РТРС.

Од седнице Савета безбедности велика су очекивања.

„Једна од тема ће бити и кршење права на лечење. Сигурно је та тема битна како за Србију, тако и за друге земље које покушавају да спрече злоупотребу у политичке сврхе. Србија ће сигурно захтевати да се јавно прича зашто се у овом случају спроводи другачија правда у односу на остале осуђене“, каже Дарко Младић.

Очигледно је да док је, додаје, ово руководство у Хагу, они ће спроводити своју правду,.

„Ми од њих не очекујемо ништа више од оног што смо већ добили, али ми нећемо одустати од својих намера. Ми ћемо се борити до последњег тренутка“, јасан је Дарко Младић.

Подсећа да се Комитету обратила и Србија и породица и одбрана.

„Ми очекујемо одговор, али то је само један од канала преко кога тражимо да се поштују правила и да буду иста за све, а не да зависе од политике“, навео еј Дарко Младић.

Хашки трибунал је дискриминисао жртве, каже он.

„Посебно то важи за мог оца на коме се примењују стандарди који нису важили за друге. Систем је тако направљен да се у уском кругу доносе одлуке и да политика не зависи од међународних права. Никада им није био циљ да донесу правду и помирење“, рекао је Дарко Младић.

У случају погоршања здравственог стања поново ће, додаје, породица поднети захтев за пуштање генерала на лечење у Србији.,

„Експлоатисаћемо све што право допушта како би дошли до циља „, поручио је Дарко Младић.

Министар правде Србије Ненад Вујић рекао је јуче да ово превазилази сваки политички или правни аспект и тиче се, пре свега, поштовања основних људских права.

Вујић је у изјави Срни рекао да ће зато ово питање Србија поставити и на седници Савета безбедности УН о раду хашког Механизма.

Без обзира на изузетно тешко здравствено стање генерала Младића, хашки Механизам је више пута одбио захтев да генерал буде пуштен на лечење у Србији.

 

Related posts

ДАРКО МЛАДИЋ: СТАЊЕ РАТКА МЛАДИЋА ДРАМАТИЧНО ЛОШЕ, свакодневно се погоршава

Новосадска ТВ

ДАРКО МЛАДИЋ: Генерал и даље веома лоше, данас ће га посетити изасланик Владе Србије

Новосадска ТВ

РАТКО МЛАДИЋ ДОЖИВЕО МОЖДАНИ УДАР: У тешком је стању

Новосадска ТВ