Србија

КАНЦЕЛАРИЈА ЗА КиМ: Приведена двојица директора српских ОШ из Косовске Каменице

Канцеларија за КиМ саопштила је да су двојица директора српских основних школа из Косовске Каменице приведена у четвртак по политичкој основи и налогу Приштине, додајући да им је, након вишесатних исказа у полицији, одређено полицијско задржавање до 48 сати.

Реч је о Неговану Васићу, директору ОШ „Братство“ из села Стрезовце и Драгану Крстићу, директору ОШ „Десанка Максимовић“ из Косовске Каменице.

„Припадници специјалних јединица такозване косовске полиције под пуним наоружањем прво су упали у породичне домове директора, вршећи претрес што је изазвало огроман стрес и страх њихових породица, посебно деце, да би потом упали и у школу ‘Братство’ одакле су без икаквог основа и права покупили школску документацију“, наводи се у саопштењу.

Канцеларија за КиМ је истакла да је та акција део освете Аљбина Куртија због одличних резултата Српске листе на изборима одржаним прошле недеље.

„Ова акција представља одмазду режима Аљбина Куртија због одличног резултата Српске листе на недељним изборима и посебно, лошег резултата Куртијевог миљеника Рашића у Косовској Каменици којима је једини политички циљ протеривање, хапшење и застрашивање честитих Срба које нису и не могу да натерају да за њих раде и гласају“, наводи се.

Из Канцеларије за КиМ су нагласили да тзв. косовска полиција нема шта да тражи у српским школама нити ту има икакве ингеренције.

„Данашњом демонстрацијом силе режим у Приштини покушава да криминализује поштене Србе и унесе немир и страх међу све честите Србе у Косовском Поморављу“, истичу из Канцеларије за КиМ.

Канцеларија за Косово и Метохију захтева да се ухапшени директори пусте на слободу и да се престане са притисцима на српски народ.

„Нема те силе и присиле којом Курти и његов слуга Рашић могу да оправдају свој изборни дебакл у свим српским срединама“, поручују из Канцеларије за КиМ.

У Косовском Поморављу протести запослених у школама због хапшења двојице директора

У свим српским основним и средњим школама у Косовском Поморављу данас су одржани протести запослених због хапшења двојице директора српских основних школа на подручју Косовске Каменице.

Наставно особље и радници Основне школе „Десанка Максимовић“, Гимназије и Техничке школе у Косовској Каменици одржали су получасовни протест због хапшења двојице директора српских школа.

Тзв. косовска полиција провела је у четвртак Негована Васића, директора ОШ „Братство“ из села Стрезовце и Драгана Крстића, директора ОШ „Десанка Максимовић“ из Косовске Каменице и њима је одређено полицијско задржавање до 48 сати, а Канцеларија за Косово и Метохију саопштила је да су они приведено по политичкој основи и налогу Приштине.

Хапшење двојице директора српских основних школа најоштрије је осудила и Српска листа наводећи да је реч о класичном политичком притиску и да је хапшење изведено у тренутку када је, управо на основу пријаве Негована Васића као менаджера бирачког центра, Српска листа поднела изборном панелу за жалбе и представке жалбу због озбиљних малверзација са гласовима на бирачком месту у Бољевцу.

Српска листа је затражила њихово хитно пуштање на слободу, обустављање политички мотивисаних прогона и престанак злоупотребе институција у сврху обрачуна са српским народом и његовим легитимним представницима.

Српска листа је такође затражила да надлежне институције хитно испитају све наводе о изборним неправилностима у Бољевцу и другим срединама, наглашавајући да је недопустиво да они који указују на могуће злоупотребе буду изложени притисцима, док се о самим злоупотребама ћути.

На Косову и Метохији су 7. јуна одржани ванредни избори за скупштину привремених институција самоуправе, а изборе су обележили брутални притисци Приштине на Србе и најјачу српску странку у Покрајини – Српску листу.

 

 

 

Related posts

ПЕТКОВИЋ: Од пресудног је значаја да сви Срби изађу и гласају за Српску листу

Новосадска ТВ

ПЕТКОВИЋ НАПУСТИО САСТАНАК У БРИСЕЛУ: Курти не жели дијалог, већ да очисти Косово и Метохију од Срба

Новосадска ТВ

ВУЧИЋ: ПОЛИЦИЈА У СРБИЈИ БИЛА ФИНА ТОКОМ БЛОКАДЕ АУТО-ПУТА, заслужују одликовање за то

Новосадска ТВ