Политика

ПОЗВАО САМ ГА ДА ПОСЕТИ СРБИЈУ Вучић разговарао са Петером Мађаром

Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас са кандидатом за будућег премијера Мађарске Петером Мађаром коме је честитао на изборној победи и рекао да су имали добар разговор о кључним темама за даље унапређење свеукупних српско-мађарских односа, као и о енергетским и другим питањима.

„Честитао сам Петеру Мађару на изборној победи. Имали смо важан, добар и садржајан разговор о кључним темама за даље унапређење свеукупних српско-мађарских односа.

Размотрили смо и нека од кључних енергетских и других питања од значаја за даљи развој односа између наших земаља, стабилан развој, сигурније снабдевање и снажније регионално повезивање“, објавио је Вучић на свом Инстаграм налогу buducnostsrbijeav.

Навео је и да су разменили мишљења о положају српске и мађарске мањине у две земље, као и о ЕУ путу Србије.

„Упутио сам позив Петеру Мађару да посети Србију“, истакао је Вучић.

 

Фото: Printscreen buducnostsrbijeav

Related posts

УЖАСНЕ ВЕСТИ! ПОГИНУЛА ТАТЈАНА ЈЕЧМЕНИЦА: Велика трагедија за српски спорт – страдала у саобраћајној несрећи у Београду

Новосадска ТВ

ЕВО КАО ЋЕ РАДИТИ НОВОСАДСКЕ ПИЈАЦЕ ЗА ВРЕМЕ ПРАЗНИКА, Набавите ваше омиљене производе на време

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) СРБИ УБЕДЉИВИ ПРОТИВ ЧЕШКЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ Четврта победа за наше репрезентативце, Аврамовић донео 14 поена!

Ivona