Свет

КРИПТОВАЛУТЕ У ПАДУ Биткоин пао за више од пет одсто на 53.500 евра, итиријум за 5,63 одсто на 1.540 евра

Вредност биткоина (BTC) је данас у 15.15 часова на највећој светској берзи криптовалута Бајненс пала за 4,95 одсто на 53.507,33 евра.

Укупан обим трговине биткоинима у последња 24 сата износи 38,12 милијарди евра, а то представља ниску вредност.

Индекс страха и похлепе за биткоин се данас налази на нивоу 8 у категорији „екстремни страх“, незнатно у односу на јучерашњих 5, што надаље сугерише да је тржишни сентимент изузетно лош и налази се на најнижем нивоу за скоро четири године.

Форчун и Коиндеск наводе да је биткоин од јануара пао за око 24 одсто, а итиријум чак за 34 одсто, што је најгори почетак године за обе валуте у историји.

Необично је што криза нема један јасни окидач налик на колапс берзе FTX у 2022. години, што многе аналитичаре збуњује.

Тржиште криптовалута је под притиском геополитичких напетости, раста долара и каскадне принудне ликвидације позиција које користе кредитну полугу (левераге) за трговину.

Коиндеск такође истиче да је сектор криптовалута сада готово савршено корелисан са сектором софтвера, који је и сам под притиском, између осталог због страхова око потенцијала развоја вештачке интелигенције.

Вредност итиријума (ETH) данас је пала за 5,63 одсто на 1.541,68 евра, а вредност бајненс коина (BNB) за 4,9 одсто на 493,47 евра.

Криптовалута солана (SOL) пала је за 5,28 одсто на 64,89 евра, а аваланш (AVAX) за 5,18 одсто на 7,02 евра.

Телеграмова криптовалута тонкоин (TON) се данас продаје за 1,12 евра, што је за 4,5 одсто више него јуче.

Данас се највише тргује биткоином, итиријумом и соланом.Највећи раст тренутно бележе криптовалуте ESP, STEEP и FOGO.

 

Фото: Pixabay

 

Related posts

СКОЧИО БИТКОИН : Приближио се вредности од децембара прошле године

Новосадска ТВ

ЛОШ ДАН ЗА КРИПТОВАЛУТЕ,биткоин пао за 6,55% на 82.000 €,итиријум за 8,25% на 2.700 €

Новосадска ТВ

БИТКОИН ПАО ЗА ЧЕТИРИ ОДСТО НА 90.500 ЕВРА, итиријум за шест одсто на 3.050 евра

Новосадска ТВ