Свет

НАПРАВЉЕН ОЗБИЉАН ПРОПУСТ НА ГРЕНЛАНДУ- НЕПОЗНАТИ МУШКАРАЦ УШАО У АВИОН ПРЕМИЈЕРКЕ ДАНСКЕ Летелица предата полицији

Завршетак посете данске премијерке Мете Фредериксен Гренланду обележио је озбиљан сигурносни инцидент на аеродрому у Нуку.

Према писању гренландског јавног сервиса КНР, непознат мушкарац, без икаквих личних докумената, успео је да уђе у владин авион којим се премијерка требала вратити у Данску.

Инцидент се догодио када се авион припремао за полетање. Како преносе извори блиски истрази, мушкарац се појавио у долазном терминалу тврдећи да путује истим летом као премијерка Данске.

Иако код себе није имао никакав идентификациони документ, аеродромско особље му је дозволило пролазак кроз сигурносну контролу, након чега је службеним возилом превезен директно до авиона.

Ситуација је постала још бизарнија када се открило да је мушкарац претходно успео да преда и своју торбу, која је уредно утоварена у авион.

„Мушкарац је већ имао торбу у авиону и, према нашим изворима, почео је да претура по полицама за пртљаг унутар летелице. Тек тада је посада реаговала, након чега је изведен из авиона и предат полицији“, наводи КНР.

Због овог инцидента, премијерка Фредериксен није отпутовала планираним летом. Из Нука је полетела тек наредног дана око три сата ујутру, и то другим авионом.

Управа аеродрома у Нуку одбила је да даје детаљнија објашњења о томе како је дошло до оваквог пропуста, пребацујући одговорност на полицију.

Гренландска полиција је потврдила инцидент, али су навели да из сигурносних разлога неће износити детаље нити коментарисати истрагу.

kurir.rs/novosadska.tv

Foto: unsplash.com

 

Related posts

УСКРШЊА ЧЕСТИТКА ПРЕМИЈЕРА МАЦУТА: Тајна Васкрса већ миленијумима чува вечну истину о нади, праштању и љубави

Новосадска ТВ

МАЦУТ СЕ САСТАО СА ФОН ДЕР ЛАЈЕН Чланство Србије у Европској унији стратешки приорите

Новосадска ТВ

МАЦУТ: Стратешко партнерство Србије и Грчке у областима од заједничког интереса

Новосадска ТВ