Број погинулих у пожару у Хонгконгу порастао је на 55, а око 280 се води као нестало, саопштили су званичници.
Према последњим инфромацијама, 68 људи је у болници, од којих је 16 у критичном стању, а 25 се сматра тешким случајевима, пренео је портал СЦМП.
Пожари у четири од седам блокова у Ванг Фук Корту су под контролом, док у преостала три и даље горе на горњим спратовима 31-спратних зграда.
Главни извршни директор Џон Ли Ка Чиу наредио је инспекције свих стамбених насеља у Хонг Конгу која се реновирају.
Прелиминарна истрага открила је лако запаљиви стиропор који је прекривао прозоре лифтова, што је убрзало ширење пожара.
Три особе, укључујући два директора и консултанта извођача радова, ухапшени су због убиства из нехата, због коришћења материјала који нису у складу са прописима.
Председник Кине Си Ђинпинг изразио је саучешће и позвао на свеобухватне напоре да се жртве и губици смање.
Пожар је први пут пријављен у среду у 14.51 и убрзо је прерастао у пожар високог нивоа, захвативши седам од осам блокова насеља Таи По.
Независна комисија за борбу против корупције формирала је радну групу за истрагу потенцијалне корупције у вези са радовима на реновирању насеља.
Спасилачки тимови раде спрат по спрат, уз опасност од урушавања скеле и изузетно високе температуре на месту пожара.
Вучић упутио саучешће породицама страдалих у пожару у Хонгконгу
Председник Србије Александар Вучић упутио је саучешће породицама страдалих у пожару у Хонгконгу, као и руководству и грађанима НР Кине.
„Са дубоком тугом сам примио вест о тешкој трагедији која је погодила Хонгконг и однела велики број живота. У своје име и у име грађана Републике Србије упућујем изразе најискренијег саучешћа породицама настрадалих у страшном пожару, руководству и грађанима НР Кине, а повређенима желим брз опоравак“, навео је Вучић у објави на мрежи Икс.
Број погинулих у пожару у стамбеном блоку у Хонгконгу порастао је јутрос на 55, а око 280 се води као нестало, саопштили су локални званичници.
Фото: Танјуг/ AP Photo/Chan Long Hei
