Политика

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ У 11.00 ЧАСОВА У ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ Одржаће се помен за страдале у новосадског трагедији на Железничкој станици

Председник Србије Александар Вучић присуствоваће данас у 11 часова, у Храму Светог Саве, помену настрадалима у паду надстрешнице.

Патријарх Порфирије данас ће у Храму Светог Саве на Врачару служити парастос пострадалима на Железничкој станици у Новом Саду.

Вучић се јуче обратио јавности поводом годишњице пада надстрешнице на железничкој станици у Новом Саду, када је погинуло 16 људи.

– Драги грађани Србије, пре годину дана наша земља је доживела ужасну трагедију. 16 живота је изгубљено услед пада надстрешнице на железничкој станици у Новом Саду: Сара, Валентина, Ђорђе, Милица, Немања, Анђела, Милош, Стефан, Сања, Горанка, Вукашин, Милева, Ђуро, Васко, Ања, Вукашин. Свако од њих, један живот. Свако од њих, члан породице, члан заједнице нашег друштва и наше државе, која је од тада узбуркана и уздрмана. 16 невиних душа које ништа нису згрешиле, које су се, не слутећи шта ће се догодити тог дана у петак, живећи своје животе најбоље што су могли, нашле под надстрешницом железничке станице у Новом Саду.

Председник Александар Вучић је рекао да ће отићи у цркву да се помоли Богу и запали свећу за свакога од њих.

– Позивам и људе да исто то учине, а знам да многи од вас то и хоће. Знам и разумем да у тренуцима туге неки људи утеху траже у окупљањима, на улицама, трговима, другим местима. Свако то обележава и свако тугује онако како мисли да је најбоље. Све док се то ради на миран и законит начин, уз поштовање и обзир према другим људима, ја то у потпуности подржавам.

Рекао је да су многи у нашем друштву правили грешке претходних годину дана, укључујући и њега.

– Шок услед тог догађаја проузроковао је то да су многи људи показали нечувени бес, да су клеветали, кршили правила, проводили насиље над другима и туђом имовином, покушавали да униште нит нашег друштва и основне вредности које нас као народ повезују. Као што су неки показали бес, у неким тренуцима сам и сам рекао неке ствари због којих ми је жао што сам их изговорио, како у студентима, тако и демонстрантима и другим људима са којима се нисам слагао.

Извинио се због свих грешака, и изразио жељу да се данас свако од нас осврне на ствари које је рекао или урадио.

– Знам да ја хоћу. И у том освртању да размисли да ли је ишта могло да се уради другачије, на мирнији начин и уз поштовање других. Сва та мржња која кључа у нашем друштву не доноси ништа добро, води само до још веће деструкције. У огољеном бесу не успевамо да видимо да поништавамо способност да живимо заједно, у једној држави за коју сам сигуран да је сви волимо.

kurir.rs/novosadska.tv

Foto: Pexels

Related posts

ВУЧИЋ СА ОДЛАЗЕЋИМ АМБАСАДОРОМ КУБЕ: Србија остаје посвећена продубљивању веза

Новосадска ТВ

Вучић: У време великих изазова, Србија остаје посвећена миру и очувању интереса

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) „СРБИЈУ ПОКУШАВАЈУ ДА СРУШЕ СА РАЗЛИЧИТИХ СТРАНА“ Вучић: Очекујем победу на локалним изборима у Косјерићу наредне недеље

Новосадска ТВ