Србија

СРБИЈАВОЗ: За 10 дана 50.000 путника на железничкој линији Београд-Суботица

За свега 10 дана од пуштања у саобраћај железничке линије Београд – Суботица превезено је више од 50.000 путника, што указује на велико интересовање грађана и висок степен поверења у железнички саобраћај, саопштио је данас Србијавоз.

„Током промотивног периода, који је трајао од среде, 8. октобра до недеље, 12. октобра 2025. године, издате су укупно 35.972 бесплатне карте. Висок степен попуњености возова и након завршетка промотивне фазе јасно указује на стварну потребу грађана за оваквим видом превоза, али и на велико поверење које корисници указују железничком саобраћају“, изјавио је овим поводом в.д. директора Србијавоза Љубиша Пејичић.

Он је додао да су модернизована инфраструктура и савремени брзи возови „Соко“ омогућили да се растојање између два града прелази за сат и 19 минута, чиме је грађанима обезбеђен ефикасан, удобан и временски оптималан начин путовања.

На релацији Београд-Суботица свакодневно је обезбеђено укупно 13 полазака, од чега су девет Интер Цитy и четири Интер Регио воза.

Исти број полазака обезбеђен је и у супротном смеру, из Суботице ка Београду.

Карта се могу купити и онлајн путем апликације уз 10 одсто попуста.

 

 

Related posts

ГЕОПОЛИТИЧКИ, ДРУШТВЕНИ, КУЛТУРНИ И ТУРИСТИЧКИ ЗНАЧАЈ НОВЕ БРЗЕ ПРУГЕ ИЗМЕЂУ БЕОГРАДА И БУДИМПЕШТЕ  

Новосадска ТВ

БРЗОМ ПРУГОМ ДО ПРЕСТОНИЦЕ АУСТРИЈЕ У току преговори на успостављању железничке линије Београд-Будимпешта-Беч

Новосадска ТВ

Отворен шалтер Србијавоза на аутобуској станици у Новом Саду

Новосадска ТВ