Србија

ОСКРНАВЉЕНА КАПЕЛА на православном гробљу у Приштини

Непознати починиоци оскрнавили су једну од две капеле на православном гробљу у Приштини поломивши стакла на прозорима и вратима.

Поломљено стакла расуто је по унутрашњости капеле, а у једном делу објекта приметна је влага.

До напада на капелу дошло је и поред тога што улаз на гробље надзире радник локалног предузећа за одржавање гробаља и што су велика врата на улазу на гробље закључана катанцем.

Уз само гробље у току је градња моста, због чега је ограда уз пругу уклоњена, па свако има приступ гробљу.

Капела је и раније била девастирана, али је последњих година обновљена и заштићена.

Ни друга, новија капела на православном гробљу у Приштини није у бољем стању, и у њу је после 1999. године улажено и често је коришћена као јавни нужник.

Последњим нападом на капелу на гробљу у Приштини настављено је девастирање највећег православног гробља на Косову и Метохији.

На гробљу се и даље могу видети раније порушени споменици, а починиоци никада нису пронађени.

У Приштини је пре сукоба 1999. године живело око 40.000 Срба, а данас их има само неколико.

 

Фото: Танјуг видео

 

Related posts

(ВИДЕО) РОДИТЕЉИ ПОСЕТИЛИ ИГОРА ПОПОВИЋА У ЗАТВОРУ У ГЊИЛАНУ Никог није вређао и да је само изнео чињенице које су се догодиле и за које нико није одговарао

Новосадска ТВ

ПРЕКО УСТА ЗАЛЕПИЛИ ТРАКЕ, А У РУКАМА ИНДЕКС: Студенти устали против Куртијевог терора

Новосадска ТВ

СКАНДАЛ! Приштина спречила министра Златибора Лончара да посети АП КиМ

Новосадска ТВ