Свет

(ВИДЕО) ЕВО КАКО КИНЗИ ТЕСТИРАЈУ НАЈВИШИ МОСТ НА СВЕТУ! Kонвој од 96 камиона , људу на њему, а он ни да мрдне

Тестирање оптерећења на мосту преко Великог кањона Хуађанг, који је оцењен као највиши мост на свету, успешно је завршено у југозападној кинеској провинцији Гуејџоу, пред планирано отварање крајем септембра, пренела је Синхуа.

Петодневни тестови потврдили су да мост испуњава све безбедносне стандарде у погледу структурне чврстоће, крутости и динамичких перформанси. Тестирање је обухватило статичке и динамичке тестове, који су укључивали конвој од 96 камиона, укупне тежине 3.300 тона. Камиони су возили по мосту како би се мерила померања и напрезања у кључним тачкама, укључујући главни распон, торњеве, каблове и висеће подупираче.

Мост је дуг 2.890 метара, а главни распон мери 1.420 метара. Са висином од 625 метара изнад реке, по завршетку ће поставити рекорде као највиши мост на свету, као и мост са највећим распоном у планинском подручју. Мост представља кључни инфраструктурни подухват који ће унапредити саобраћајну повезаност у региону и поставити нове стандарде у глобалној мостоградњи, истиче агенција.

 

 

Фото; screenshot video

Related posts

(ВИДЕО) ГРАДОНАЧЕЛНИК ЖАРКО МИЋИН ЗА НАЦИОНАЛНУ ТВ КИНЕ Нови Сад и Нанђинг ближи него икада

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) БЕЗ КОМЕНТАРА Зоо врт у Кини офарбао псе да личе на ТИГРОВЕ, снимак кружи мрежама

Ivona

(ФОТО) СРБИЈА И КИНА НАСТАВЉАЈУ ДА ЈАЧАЈУ СВОЈЕ ЕКОНОМСКЕ ВЕЗЕ ВУЧИЋ: Jош снажнијa сарадњa у области трговине, инвестиција и нових технологија

Новосадска ТВ