Нови Сад

ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋИН ПРИСУСТВОВАО ОБЕЛЕЖАВАЊУ МАНАСТИРСКЕ СЛАВЕ У КОВИЉУ Свету архијерејску литургију служио патријарх српски Порфирије

Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин присуствовао је данас обележавању манастирске славе у Ковиљу, где је у манастиру Светог архангела Гаврила служена свечана литургија поводом Сабора Светог архангела Гаврила.

Током боравка у манастиру, Мићин је разговарао са патријархом српским Порфиријем о више иницијатива које се односе на духовни и културни живот Новог Сада. У фокусу разговора била је изградња православног храма на Лиману, као и подизање капеле на Петроварадинској тврђави, што би представљало додатни допринос очувању верске и културне баштине. Мићин је захвалио братству манастира на гостопримству и поручио да је манастир Ковиљ не само духовно упориште Шајкашке и Бачке, већ и симбол истрајности, саборности и вере кроз векове.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Žarko Mićin (@zarkomicin)

 

Фото: Инстаграм zarkomicin

Related posts

ДАНАС ДО 35 СТЕПЕНИ: Од четвртка пораст температуре – Ево шта нас све чека до краја недеље

Новосадска ТВ

МУП наложио локалним самоуправама предузимање мера против непогода

Новосадска ТВ

ПРВОГ СЕПТЕМБРА ДОЧЕКАЋЕ НАС СУНЧАНО И ТОПЛО ВРЕМЕ Ево какво нас време очекује данас и до краја седмице

Ivona