Србија

ГРАЂАНИ БЕОГРАДА И ОВО ЛЕТО МОГУ ДА ПРОВЕДУ НА ДУНАВСКОЈ ПЛАЖИ ЛИДОВојска Србије поставила понтонски мост до Великог ратног острва

Припадници понтонирских јединица Војске Србије завршили су постављање понтонског моста преко Дунава, од Земунског кеја до Великог ратног острва, који ће омогућити грађанима Београда да и ово лето проведу на дунавској плажи Лидо.

Понтонски мост је дужине 332 метра и моћи ће да га користе пешаци и возила укупне масе до 20 тона. Током превожења елемената моста реком из матичног гарнизона у Шапцу и његовог постављања увежбаване су радње и поступци у реализацији наменских задатака понтонирских јединица, чиме је додатно унапређена њихова оспособљеност.

Мост је данас предат на употребу туристичкој организацији Градске општине Земун, а како би се обезбедила потпуна сигурност за све кориснике, задејствована је дежурна посада која ће, двадесет четири часа дневно седам дана у недељи, бринути о безбедности и одржавању понтонског моста.

Припадници Војске Србије годинама уназад премошћавају Дунав од земунске обале до Великог ратног острва, на велико задовољство грађана Београда. Понтонски мост ће и ове године бити у функцији до краја августа, када следи његово расклапање и превожење у матични гарнизон.

 

Фото: Министарство одбране Републике Србије

Related posts

У КОСОВСКОЈ МИТРОВИЦИ ПОТПИСИВАЊЕ ПЕТИЦИЈЕ ПРОТИВ НОВИХ МОСТОВА Велики број грађана чека да потпише

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) Успешно реализована завршна вежба „Пролеће 2025“ у касарни Бањица

Новосадска ТВ

У саобраћајној несрећи погинуо војни службеник

Новосадска ТВ