Србија

ИМАТЕ ЈОШ ДВА ДАНА ДА ОДЕТЕ У ПОРЕСКУ Истиче рок за плаћање пореза на имовину

Секретаријат за јавне приходе обавестио је пореске обвезнике – физичка лица, предузетнике и правна лица да је 15. мај рок за уплату обавезе за други квартал годишњег пореза на имовину за 2025. годину.

Сходно Закону о порезима на имовину, овај порез се плаћа тромесечно, најкасније 45 дана од почетка тромесечја.

Рокови за уплаћивање последње две рате су 14. август и 14. новембар.

За обвезнике који не воде пословне књиге – физичка лица, износ пореске обавезе коју треба измирити на име аконтације за други квартал 2025. године једнак је износу пореза за последњи квартал утврђен решењем за 2024. годину.

Редовним и благовременим измиривањем пореза, обвезници избегавају обрачун и наплату законом прописане камате због кашњења у плаћању, као и покретање прекршајног поступка.

Порез на имовину плаћају грађани који имају уписану некретнину или земљу на своје име, а висина годишњег пореза зависи од величине имања и износа стопе пореза на имовину коју одређује свака локална самоуправа у Србији.

telegraf.rs

Related posts

Вучић: Веома важни састанци у Атини о европској перспективи

Новосадска ТВ

Данас се навршавају 22 године од терористичког напада на српску децу у Гораждевцу

Новосадска ТВ

ПРОЛЕЋЕ НА ПАУЗИ! У овим деловима земље ветар ће правити хаос, наредних дана кишовито

Ivona