Спорт

КОШАРКАШИ ДЕНВЕРА ПОВЕЛИ 2:1 ПРОТИВ ОКЛАХОМЕ, Јокић забележио дабл-дабл

Кошаркаши Денвера савладали су јутрос на свом терену Оклахому после продужетка резултатом 113:104 и тако повели 2:1 у победама у полуфиналу Западне конференције плеј-офа НБА лиге.

Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је 44 минута за Денвер и забележио 20 поена, 16 скокова и шест асистенција, уз шут из игре 8/25.

Најефикаснији у екипи Денвера био је Џамал Мареј са 27 поена, Арон Гордон је постигао 22, а Мајкл Портер 21 поен.

У редовима Оклахоме истакао се Џејлин Вилијамс са 32 поена, Шеј Гилџус-Александер је уписао 18 поена, 13 скокова и седам асистенција, док је Чет Холмгрен забележио 18 поена и 16 скокова.

Оклахома је водила током већег дела утакмице, а Јокић је у последњем нападу у четвртој четвртини промашио шут за победу.

Денвер је затим био бољи у продужетку и тако повео са 2:1 у серији.

Наредна утакмица играће се у недељу од 21.30 часова, а домаћи ће бити Денвер.

Екипа која дође до четири победе играће у финалу Запада против Минесоте или Голден Стејта (1:1 у победама).

 

Фото: Танјуг/ AP Photo/David Zalubowski

 

Related posts

ОКЛАХОМА У ФИНАЛУ ЗАПАДА Дебакл кошаркаша Денвера у мајсторици

Новосадска ТВ

ФЕНОМЕНАЛНА ПАРТИЈА СРПСКОГ КОШАРКАША Никола Јокић постигао 55 поена у победи Денвера над Клиперсима

Новосадска ТВ

ДОБИЈА ПРЕТЊЕ СМРЋУ ЗБОГ НАЈШОКАНТНИЈЕГ ТРЕЈДА У ИСТОРИЈИ НБА Не смирује се тензија након одласка Дончића

Ivona