Политика

БРНАБИЋ О БЛОКАДИ ГРАДИЛИШТА ЕXПО: Опозиција покушава да спречи сваки напредак Србије

Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас, поводом блокаде градилишта ЕКСПО-а од стране коалиције НАДА, да опозиција покушава да спречи сваки напредак Србије, док се власт свакодневно бори да Србија даље јача.

„Сваки пут исто – они руше, ми градимо. Они покушавају да спрече сваки напредак Србије – ми се свакодневно боримо да Србија даље јача. И у томе је суштина“, написала је Брнабић на мрежи X и истакла да ће Србија наставити да побеђује.

Она је упитала да ли је међу онима који блокирају градилиште ЕКСПО-а био и Предраг Марсенић који је, како је нагласила, у име те коалиције захвалио представницима Истражне мисије Међународног бироа за изложбе из Париза „што су Србију уопште узели у разматрање као потенцијалног домаћина ЕКСПО 2027“ и додала да те његове речи показују снисходљивост према странцима, као и увек.

„И то свим грађанима Србије показује две ствари: (1) да су сви из опозиције подржали кандидатуру за ЕКСПО само зато што говоре ‘Да’ шта год их странци питају, и (2) да су подржали кандидатуру Србије за ЕКСПО 2027 зато што су искрено веровали да Србија то неће моћи да добије, да нећемо моћи да победимо једну Америку, Шпанију и остале“, навела је Брнабић.

Она је истакла да је Србија победила и да је сада блокирају.

„Само једна порука за терористичку организацију француског држављанина Милоша Јовановића: Србија ће наставити да побеђује!“.

Коалиција НАДА коју чини Нови ДСС и ПОКС претходно је саопштила да је блокирала радове на главном градилишту ЕКСПО, а председник Новог ДСС Милош Јовановић изјавио је да „неће бити мира за власт док не прихвати чињеницу да је прелазна влада једино решење из огромне политичке кризе у којој се Србија налази“.

 

Фото: танјуг Страхиња Аћимовић

 

Related posts

Брнабић: Најгласнији против ПРОЈЕКТА „ЈАДАР“ СУ УПРАВО ДОВЕЛИ РИО ТИНТО У СРБИЈУ

Новосадска ТВ

Вучевић данас преузима заставу међународне изложбе ЕXПО 2027

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) МЕСАРОВИЋ: НАЈВЕЋИ БРОЈ ФИРМИ У СРБИЈИ не подржава дешавања на УЛИЦАМА И ШТРАЈК

Новосадска ТВ