Електротехничка школа ”Михајло Пупин” у Новом Саду огласила се поводом текста који се појавио на друштвеним мрежама и позива на обуставу рада 20. јануара.
Како се истиче у саопштењу, текст који је објављен током дана на друштвеним мрежама, у коме се наводи да запослени Електротехничке школе ”Михајло Пупин” од 20. јануара ступају у обуставу рада, не представља званичан став школе.
У питању је иницијатива једног броја запослених, чији индивидуални ставови не представљају став свих запослених, нити се могу тумачити као званично становиште школе, каже се у саопштењу школе.
Како су истакли, будући да живимо у демократском друштву, сваки запослени може у складу са својим личним вредностима да предузима радње и подржава иницијативе, али с обзиром на изузетну важност просветног позива , нарочито је важно да све активности и радње буду усмерене ка добробити ученика.
Такође, школа као институција има само једну обавезу – да ђацима обезбеди најквалитетније могуће образовање, да негује посвећеност, марљивост и знање.
Школа позива све запослене да останеу доследни вредностима и одговорностима које смо преузели прихватајући се часног позива образовних радника.
„Уверавам ученике и родитеље да ће настава у Електротехничкој школи „Михајло Пупин” наставити да се одвија према редовном распореду, а колеге позивам да се уздрже од једностраних аката који могу нашкодити интересу наших ученика”, истиче се у Саопштењу Електротехничке школе „Михајло Пупин”.