Политика

„ТРАЖИЛИ СТЕ ВАНРЕДНУ СКУПШТИНУ, ТО СТЕ ДОБИЛИ“ Градоначелник Ђурић: Намера опозиције била насилан улазак у Скупштину и насилно преузимање власти

Градоначелник Новог Сада Милан Ђурић изјавио је данас на седници Скупштине града Новог Сада, на којој се, на захтев опозиције, води расправа о његовом разрешењу, да се путем улице не долази на власт и да је намера опозиције била насилан улазак у Скупштину и насилно преузимање власти.

Ђурић је рекао да је он убеђен да ће победити политика која жели стабилност и мир.

„Тражили сте ванредну скупштину, то сте добили, али се нисте нешто припремили. Предлагач је о тако важном предлогу говорио мање од 4.5 минуте. Ми смо се врхунски припремили, ви то нисте очекивали. Дешава се оно што смо најављивали, а то је да је ваша намера насилно ући и насилно узети власт. Вас само на тај начин занима да дођете на власт, а не изборима“, истакао је Ђурић.

Он је додао да је опозиција, како је навео, рушила Градску кућу, суд и град, док је он ишао на сахране страдалих и разговарао са њиховим породицама.

„Мислим да је 27. септембра била скупштина кад смо овде имали вувузеле, пиштаљке, претње, у суштини добијете данас да расправљате о томе, да бирамо или опозовемо градоначелника, а испред људи гледају како насилно да уђу. Господо, не можете доћи на власт овим путем којим сте мислили“, рекао је Ђурић.

Скупштина Новог Сада данас, на захтев опозиције, расправља о разрешењу Ђурића, због, како опозиција тврди, његове одговорности за трагедију у Новом Саду.

Група окупљених на позив опозиције испред Скупштине Новог Сада покушала је да упадне у зграду док траје расправа, али их је полиција потиснула.

 

Related posts

ВУЧИЋ: У СРБИЈИ СТОПА НЕЗАПОСЛЕНОСТИ 8,1 ОДСТО, на рекордно ниском нивоу

Новосадска ТВ

ЛАЖОМЕР: МАНИФЕСТАЦИЈА ЛАЖНИХ СТУДЕНАТА И ПОЉОПРИВРЕДНИКА

Новосадска ТВ

(ФОТО) 180 НОВОСАДСКИХ ПОРОДИЦА ОСТВАРИЛО ПРАВО НА БЕСПОВРАТНА СРЕДСТВА ЗА ЕНЕРГЕТСКУ САНАЦИЈУ ЊИХОВИХ ДОМОВА Милан Ђурић и Вања Петковић уручили уговоре

Новосадска ТВ