Политика

Вучић на састанку са Касанофом: НЕМОГУЋИ УСЛОВИ У КОЈИМА ЖИВИ српски народ на КиМ

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са замеником помоћника државног секретара САД за Западни Балкан Александром Касанофом и указао на готово немогуће услове у којима живи српски народ на КиМ.

„Говорећи о ситуацији у региону, превасходно сам нагласио изузетно тешку и сложену ситуацију на Косову и Метохији и указао на готово немогуће услове у којима живи српски народ на КиМ. Нагласио сам да су за конструктиван дијалог потребне две стране, као и да Србија остаје посвећена разговору и мирном решавању проблема, упркос беспотребним једностраним ескалацијама тензија“, објавио је Вучић на инстаграму.

Такође, Вучић је указао на значај дијалога Србије и САД, а посебно на отворену размену у погледу питања око којих нисмо сагласни.

Вучић је навео да су посебно разговарали о бројним потенцијалима за јачање билатералних односа две земље уз унапређење сарадње у различитим областима, попут енергетике и нових инвестиција у бројне велике пројекте које Србија има у плану.

„Добар састанак са Александром Касанофом. Разматрали смо кључна питања везана за јачање сарадње и ЕУ интеграције Западног Балкана, као и о регионалним и светским изазовима који утичу на стабилност целог региона“, истакао је Вучић.

 

Фото: Танјуг Страхиња Аћимовић

 

Related posts

Градоначелник Ђурић: Школе које су претрпеле највише штете сада су реконструисане са бољим материјалима

Новосадска ТВ

Градоначелник Ђурић посетио Ченеј

Новосадска ТВ

ВУЧИЋ ДАНАС У БУДИМПЕШТИ Добија велики крст ордена за заслуге, најављен разговор са Орбаном

Новосадска ТВ