Нови Сад

(ВИДЕО) ОСМА „ВОЈНИЧКА ПАСУЉИЈАДА“ У ВЕТЕРНИКУ – У кувању пасуља окушао се и градоначелник Милан Ђурић

Mанифестација „Војничка пасуљијада“ одржава се данас у Ветернику а такмичаре је обишао и градоначелник Новог Сада Милан Ђурић и пожелео им срећу, да остваре добар резултат, али и да се забаве.

Осма војничка пасуљијада окупила је и ове године бројне екипе и појединце који су се окушали у кувању пасуља. Већина градских јавно комуналних предузећа учествовала је у овој хуманитарној манифестацији. Своје место имао је и Град Нови Сад. Градоначелник Милан Ђурић окушао се у кувању пасуља док су му асистирали чланови Градских већа. Тим Града Новог Сада чине и чланови градских већа за управу, образовање и саобраћај, Милован Амиџић, Петар Ђурђев и Александар Булајић.

Манифестација је била хуманитарног карактера, а сва средстава која буду уплаћена за учешће, биће прослеђена двема социјално угроженим породицама из Ветерника.

Званичан програм у организацији МЗ „Ветерник“ почео је у 12 часова, кувањем пасуља и отварањем изложбе војних експоната коју је организовала Прва бригада копнене војске.

Фото: Новосадска ТВ

Related posts

Брнабић са Конрад: Партнерство и сарадња са Немачком о изузетног значаја

Новосадска ТВ

До сада више од 930.000 пријављених за пензионерску картицу

Новосадска ТВ

Састанак министра Вучевића са амбасадором Руске Федерације Боцан-Харченком

Новосадска ТВ