Политика

Њујорк: Вучић предочио Ванг Јиу све тежу СИТУАЦИЈУ ЗА СРПСКИ НАРОД НА КИМ

Председник Србије Александар Вучић састао се у Њујорку са министром спољних послова НР Кине Ванг Јием, током заседања Генералне скупштине УН, и у разговору му предочио све тежу ситуацију за српски народ на Косову и Метохији и затражио кинеску подршку у борби за истину и поштовање међународног права.

Председник Вучић је на Инстаграму навео да је имао изузетно важан састанак са Ванг Јием и да је са њим размотрио све најважније теме, од билатералних односа две земље и даље сарадње у областима од обостраног значаја, до глобалних питања и проблема са којима се сусреће данашњица.

„Предочио сам му све тежу ситуацију за српски народ на Косову и Метохији и затражио кинеску подршку у борби за истину и поштовање међународног права“, написао је Вучић.

Он је навео да је током разговора истакао захвалност Србије Кини која је у Генералној скупштини Уједињених нација гласала против резолуције о Сребреници и да је замолио Ванг Јиа да председнику Кине Си Ђинпингу пренесе поздраве и захвалност Србије на постојаној подршци и искреном пријатељству.

Председник Вучић је у Њујорку имао билатералне сусрете са бројним светским званичницима, а синоћ се обратио Генералној скупштини УН.

 

Фото: Инстаграм buducnostsrbijeav

Related posts

„ИМАО ЈЕ ПОСЕБАН ЗНАЧАЈ ЗА НАШУ ЗЕМЉУ“ Вучић упутио телеграм саучешћа поводом смрти Јехуде Бауера

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ОДРЖАН ПРОТЕСТ ЗБОГ ХАПШЕЊА АЛЕКСАНДРА АРСЕНИЈЕВИЋА у северном делу Косовске Митровице

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ВУЧИЋ: ПЛАН ЈЕ ДА ЗАУЗМУ СКУПШТИНУ, РТС, УСТАВНИ СУД Док сам жив нећу прихватити никакву прелазну владу, то је мој завет српском народу

Новосадска ТВ