Нови Сад

Новосадске службе превентивно ПУНЕ ЏАКОВЕ СА ПЕСКОМ ЗБОГ ПОРАСТА ВОДОСТАЈА ДУНАВА

На иницијативу градоначелника Новог Сада Милана Ђурића, а у вези са сложеном хидрометеоролошком ситуацијом у сливу Дунава, у току је акција превентивног пуњења џакова са песком у којој учествују запослени у градским јавно-комуналним предузећима и Ватрогасном савезу Града Новог Сада.

Напуњени џакови, у случају потребе, биће усмерени на критичне тачке а све у циљу заштите од потенцијалног изливања вода и „урбаних поплава“ на територији Града. Према речима члана Градског већа за комуналне и инспекцијске послове Дејана Шијака, Град Нови Сад пуњење 5000 џакова песком реализује заједно са ЈВП „Воде Војводине“.

– Данашњом акцијом желимо да допринесемо бољој спремности за заштиту објеката грађених на приобалном подручју. Иако је прогноза за Нови Сад да ће у наредним данима водостај бити у зони редовне одбране од поплава, ми свакодневно пратимо ситуацију, сарађујемо са свим надлежним службама и спремни смо да реагујемо и да у случају потребе предузмемо одговарајуће мере – објаснио је Дејан Шијак.

Фото: Град Нови Сад

Related posts

БЛОКАДЕРИ УХАПШЕНИ У НОВОМ САДУ: Полиција им ставила лисице на руке због дивљачког насиља (ВИДЕО)

Новосадска ТВ

ПРОДУЖЕН ПРИТВОР Десеторо осумњичених за пад надстрешнице на Железничкој станици Нови Сад остаје иза решетака: Двоје у кућном притвору

Новосадска ТВ

Снови се остварују: Ускоро 200km/h од Новог Сада до Суботице

Новосадска ТВ