Спорт

ФУДБАЛЕРИ ЗВЕЗДЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА, Дуарте и Спајић срушили Боде Глимт на Маракани

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у Лигу шампиона, пошто су вечерас у Београду победили норвешки Боде Глимт 2:0 у реванш мечу плеј-офа најквалитетнијег европског клупског такмичења.

Голове за Црвену звезде постигли су Бруно Дуарте у 26. из пенала и Урош Спајић у 59. минуту.

У првој утакмици плеј-офа за пласман у ЛШ, која је одиграна прошле недеље у Норвешкој, било је 2:1 за Боде Глимт.

Жреб Лиге шампиона биће одржан сутра у 18 часова. Боде Глимт ће такмичење наставити у групној фази Лиге Европе.

Црвена звезда је прву шансу у вечерашњем имала у 13. минуту, али је голман гостију Никита Хаикин зауставио ударац Хванга и послао је лопту у корнер. „Црвено-бели“ су наставили са нападима, а домаћи фудбалери су повели у 26. минуту.

Фредрик Сјоволд је оборио фудбалера Звезде Фелисија Милсона у шеснаестерцу Боде Глимта, а главни судија Давиде Маса је показао на пенал. Дуарте је био сигуран са 11 метара за вођство од 1:0.

Звезда је наставила са нападима у наставку меча, а голман гостију Хаикин је у 31. минуту уз помоћ пречке зауставио ударац Питера Олајинке. „Црвено-бели“ су до краја првог полувремена имали иницијативу, а првих 45 минута је завршено резултатом 1:0 за домаћи тим.

Црвена звезда је до 2:0 стигла у 59. минуту голом капитена Спајића. Елшник је извео корнер, а Спајић је главом послао лопту у мрежу противничког тима.

Фудбалери Боде Глимта су заиграли ангажованије у наставку утакмице, али је Црвена звезда сигурном игром сачувала предност и заслужено је изборила пласман у групну фазу Лиге шампиона.

Стадион „Рајко Митић“ је био испуњен до последњег места, а „црвено-бели“ су имали фантастичну подршку навијача.

Црвена звезда ће у реформисаној Лиги шампиона одиграти осам мечева, по четири на домаћем терену и у гостима.

Жреб за Лигу шампиона заказан је за 29. август од 18 часова, а групна фаза трајаће од 17. септембра до 29. јануара следеће године.