Министар културе Никола Селаковић изјавио је јуче на Свечаној академији у оквиру 28. манифестације „Мишићеви дани“ да је један од начина да Србија и општина Мионица одају почаст и чувају заоставштину великог војводе, изградња куће Колубарске битке у коју је до сада уложено 25 милиона.
Селаковић је додао да за завршетак пројекта у Мионици недостаје још 38 милиона динара и најавио да ће средства бити обезбеђена.
Имајући у виду да је то начин да покажемо и одужимо дуг према великом војводи, ја вечерас најављујем да ћемо тај задатак завршити у току следеће године, поручио је министар и додао да колико год да је то велики износ, мали је за оно што је војвода Мишић урадио за Србију и за народ српски.
Селаковић је објаснио да је пре десет година по задатку тадашњег председника Владе почео заједнички рад са представницима општине Мионица и да је приликом друге посете 2018. године имао част да ову манифестацију отвори у име председника Републике Србије Александра Вучића.
Министар је рекао да је те 2018. године било речи о томе да се „Мишићеви дани“ отворе надомак војводине куће јер је тада била код споменика у центру вароши а сада, када сам дошао трећи пут, нисам ни знао да ће бити овде и поносан сам због тога.
Према његовим речима, кључеви успеха Живојина Мишића били су једна безгранична и неизмерна љубав према својима ближњима и према родном крају, али и спремност на жртву, чврстина карактера и одлучност као у вери у одбрани земље што је најбоље осведочено у војводиним речима уочи Колубарске битке: „Нећу у овом часу никога да слушам када радим посао за који сносим одговорност. Наредио сам повлачење и остајем при томе. Дајте команду коме хоћете, али док сам ја ту има да буде како ја мислим да је најбоље за ову земљу.”