У протекла 24 сата, на подручју Јужнобачког округа, догодило се осам саобраћајних незгода, у којима је једна особа теже, а три су лакше повређене.
У истом периоду, на подручју Града Новог Сада, догодило се шест саобраћајних незгода, у којима је једно лице задобило тешке, а два лаке телесне повреде.
Полицијска управа у Новом Саду је, 9. маја, на подручју Јужнобачког округа, открила и санкционисала укупно 264 прекршаја из Закона о безбедности саобраћаја на путевима.
На овом подручју, из саобраћаја је искључено 13 возача и четири возила, а задржана су два возача, један због вожње под дејством алкохола, а други због насилничке вожње, јер је, у Новом Саду, возио са више од 2 промила алкохола у организму.
Они ће, уз прекршајну пријаву, бити приведени надлежном прекршајном судији.