Политика

Вучић:Бескрајна захвалност амбасадору Јапана за све што је урадио за нашу земљу

Председник Србије Александар Вучић примио је данас у опроштајну посету амбасадора Јапана у Србији Кацумату Такахику, којем је изразио „бескрајну захвалност за све што је урадио“ за Србију.

„Заједно смо довели многе инвеститоре, планирали пројекте и радовали се сваком постављеном камену темељцу и отварању сваке нове фабрике великих јапанских компанија у Србији“, навео је председник на Инстаграм налогу buducnostsrbijeav.

Према Вучићевим речима, „испраћамо амбасадора Такахику, нашег драгог пријатеља, уз жеље за успех у будућем раду и позив да увек дође у Србију као у своју кућу и уз бескрајну захвалност за све што је урадио за нашу земљу“.

Вучић и Кацумата: Политички дијалог и економска сарадња две земље напредовали

Председник Србије Александар Вучић примио је данас у опроштајну посету амбасадора Јапана Такахику Кацумату и изразио му бескрајну захвалност на преданом раду током дипломатског мандата у Београду, током којег су политички дијалог и економска сарадња двеју земаља веома напредовали.

Двојица саговорника су изразили задовољство и радост због све више јапанских инвестиција у Србији и констатовали све веће интересовање јапанских компанија за улагање на српском тржишту, наводи се у саопштењу Службе за сарадњу са медијима.

Председник Вучић је истакао да је јапански начин рада прави узор посвећености и радне етике.

Овом приликом су размотрили предстојеће заједничке пројекте, између осталог, у области енергетике.

Амбасадор Кацумата је исказао захвалност председнику Вучићу на изванредној сарадњи током рада у нашој земљи и истакао да је свуда у Србији осећао искрену добродошлицу.

„Традиционално пријатељство два народа сеже далеко у прошлост и више од 140 година дипломатских односа сведоче о блискости Србије и Јапана“, рекао је амбасадор Кацумата истакавши притом да Јапан остаје посвећен Србији и Западном Балкану, на основу политичког наслеђа покојног премијера Абеа.

Председник Вучић је амбасадору Кацумати пожелео много успеха на професионалном и личном плану.

 

Фото: Танјуг Јадранка Илић

Related posts

(ФОТО) ВОДА У НОВОМ САДУ ЈЕ БЕЗБЕДНА ЗА ПИЋЕ! Градоначелник Мићин: Неко покушава да дигне тензије

Новосадска ТВ

ИДЕМ У МОСКВУ 9. МАЈА! Вучић: Вероватно ћу бити сам и поносно представљати Србију

Новосадска ТВ

РХМЗ ПОПАЛИО УПОЗОРЕЊА Екстремни услови у целој Србији, а ево где ће се и сутра задржати! Погледајте када нам стиже ОСВЕЖЕЊЕ

Ivona