Друштво

ГРМЕЋЕ ШИРОМ СРБИЈЕ Од летњих температура до олујних облака за неколико сати! Метеоаларм за хроничке болеснике

Почетак јуна у Србији променљиво облачан, топао и нестабилан. Пре подне углавном суво са сунчаним интервалима, од средине дана местимично киша и пљускови са грмљавином.

Локално се очекују израженији грмљавински процеси са градом, већом количином падавина и јаким ветром. Највиша температура од 23 степена на северозападу до 31 на југоистоку земље.

У Новом Саду овог јутра облачно, са умереним ветром. Напољу је 20 степени. Током поподневних часова очекују се пљускови са грмљавином.

Биометеоролошка прогноза

Очекивана биометеоролошка ситуација може бити неповољна за све особе са хроничним обољењима, а нарочито онима са респираторним тегобама. Препоручује се смањена физичка активност. Од метеоропатских реакција могу се јавити нервоза, поспаност и реуматски болови. Свим учесницима у саобраћају препоручује се додатни опрез.

Слично време до краја седмице

До краја седмице променљиво облачно и нестабилно са честом појавом пљускова и грмљавина, који ће локално бити израженији уз град.

novosadska.tv

Foto: unsplash.com

Related posts

Министар Вучевић: Највиши ниво борбене готовости Војске Србије

Новосадска ТВ

Вучић: Супротставићемо се усвајању резолуције о Сребреници свом снагом

Новосадска ТВ

(ФОТО,ВИДЕО) ЂУРИЋ: ГРАДСКА КУЋА ЗА 130 ГОДИНА НИЈЕ ПРЕТРПЕЛА ШТЕТУ КАО СИНОЋ, процесуирати кривце

Новосадска ТВ