Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да се избори расписују када је то добро за државу и додао да су они на дохват руке, а да је свеједно да ли ће бити за два или пет месеци.
Вучић је, током посете породици Булатовић у Батровцима, одговарајући на питање новинара да прокоментарише наводе да не сме да распише ванредне парламентарне изборе сада јер нема подршку у народу, истакао да држава није играчка.
„Расписујете изборе када је то добро за државу, а избори су на дохват руке. Да ли ће бити за два месеца или за пет месеци, на крају крајева, потпуно је свеједно. Избори су ту, народ ће се изјаснити, верујем да ће бити права одлука, пошто људи увек донесу добру одлуку“, рекао је Вучић.
Истакао је да на изборима људи бирају своју будућност и да људи знају да увек од државног руководства зависи не мало тога.
Вучић је додао да ће листа СНС у свим местима где су недавно одржани локални избори добити значајно већи број гласова на републичкој листи, у односу на локалну.
„Са свим тим проблемима, са свим тим теретом, победили смо их са 19 одсто разлике у тешким општинама за нас“, рекао је Вучић.
Осврћући се на транспаренте „Србија побеђује“ који су се појавили у Шиду уочи његовог доласка, Вучић је рекао да су у том крају људи домаћини и да су га лепо дочекали.
„За неке побеђују студенти, за нас побеђују сви грађани, Србија. Почетак изборне кампање, како то иде, као и у свим демократским нормалним земљама. За мене је важно да постоји поштовање, једни у неком тренутку, други у неком другом тренутку, да свако изађе са својим идејама. Још не чух њихове осим да не буде моје главе, али и то је океј. Добро је да те идеје супротставе идејама напретка и идејама изградње школа, болница, путева“, навео је Вучић.
Истакао је да верује да ће СНС програмом, плановима и енергијом успети да победи, а не слоганима и паролама.
Вучић: Позивам све на мир, сталоженост и дијалог
Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да жели да сви износе своје програме и планове и позвао на мир, сталоженост и дијалог.
Вучић је, током посете Батровцима, одговарајући на питање новинара да прокоментарише нападе на активисте Српске напредне странке (СНС), истакао да се на улици све променило и све је другачије.
Ддоао је да активисте СНС не чува полиција, већ да је полиција ту да чува оне који их нападају.
„И хвала Богу да је ту. Променило се све. Они који су некада јурили и ловили људе, сад углавном гледају да не буду ‘ловина'“, додао је Вучич.
Истакао је да не жели да било ко буде „ловина“, већ да сви могу да износе своје програме и планове.
Председник је рекао да је његова обавеза да води дијалог и да од тога неће одустати.
На питање да прокоментарише данашњи напад на активисткињу СНС у Земуну, Вучић је рекао да је то израз немоћи и непостојања плана и програма.
„И једне и друге, све позивам на мир и извињавам се тој дивној жени. Гледаћемо да је макар правно заштитимо“, навео је председник Вучић.
Фото: Танјуг видео
