Друштво

КОНДУКТЕРКА У ВОЗУ ПРЕПОЗНАЛА НЕСТАЛУ ДЕВОЈЧИЦУ ДУЊУ Приметила је на основу информација из система Пронађи ме

Током синоћне вожње на линији воза 2416, кондуктерка Јелена Недељков препознала је девојчицу Дуњу Нецић, на основу информација из система Пронађи ме, и одмах обавестила надлежне службе, саопштила је данас компанија Србијавоз.

„Захваљујући савесној и професионалној реакцији запослених компаније Србијавоз, девојчица Дуња Нецић, за којом је била активирана потрага путем система Пронађи ме, успешно је пронађена и безбедно предата надлежним органима“, наводи се у саопштењу.

Како се додаје, убрзо је успостављена координација са Министарством унутрашњих послова Републике Србије, чији су припадници преузели девојчицу по доласку воза у станицу.

Девојчица је безбедно збринута, а надлежни органи предузимају даље кораке у складу са законом, наводи Србијавоз.

„Поносан сам на брзу и одговорну реакцију наше запослене. Овај догађај још једном потврђује значај ефикасне комуникације и координације између јавних система, као и улогу сваког појединца у заштити безбедности грађана. Похваљујем и све остале колеге који свој посао обављају савесно и предано“, изјавио је Љубиша Пејичић, в. д. директора Србијавоза.

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић саопштио је синоћ да је брзом и ефикасном реакцијом припадника МУП-а успешно окончана потрага за малолетном Дуњом Нецић (15) из Новог Сада, чији је нестанак био пријављен 29. априла.

„Захваљујући правовременој дојави грађана и доброј координацији полицијских служби, девојчица је пронађена вечерас у возу на релацији Београд – Петроварадин. Посебно је важно што су и она и малолетник који је био са њом пронађени у добром општем стању“, рекао је Дачић синоћ, наводи се у саопштењу МУП-а.

 

Фото: Србијвоз

Related posts

(ФОТО) НЕСТАЛА СУБОТИЧАНКА Мађарска полиција трага за њом

Ivona

ОГЛАСИЛИ СЕ ИЗ СРБИЈАВОЗ КОМПАНИЈЕ Након безбедносних прегледа и сагласности МУП-а, биће покренут саобраћај

Новосадска ТВ

СРБИЈАВОЗ: НОРМАЛИЗОВАН САОБРАЋАЈ након отказивања полазака из станице Београд Центар

Новосадска ТВ