Политика

ПОЗВАО САМ ГА ДА ПОСЕТИ СРБИЈУ Вучић разговарао са Петером Мађаром

Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас са кандидатом за будућег премијера Мађарске Петером Мађаром коме је честитао на изборној победи и рекао да су имали добар разговор о кључним темама за даље унапређење свеукупних српско-мађарских односа, као и о енергетским и другим питањима.

„Честитао сам Петеру Мађару на изборној победи. Имали смо важан, добар и садржајан разговор о кључним темама за даље унапређење свеукупних српско-мађарских односа.

Размотрили смо и нека од кључних енергетских и других питања од значаја за даљи развој односа између наших земаља, стабилан развој, сигурније снабдевање и снажније регионално повезивање“, објавио је Вучић на свом Инстаграм налогу buducnostsrbijeav.

Навео је и да су разменили мишљења о положају српске и мађарске мањине у две земље, као и о ЕУ путу Србије.

„Упутио сам позив Петеру Мађару да посети Србију“, истакао је Вучић.

 

Фото: Printscreen buducnostsrbijeav

Related posts

(ВИДЕО) „ЈА САМ ВЕЧЕРАС ТУ ДА МОЖДА ПРОМЕНИМ ЊИХОВА МИШЉЕЊА“ Студенткиња Бакаловић: Желимо да се вратимо у редован ток студија

Новосадска ТВ

НИЈЕ ИМ ДОВОЉНО ШТО САМ ДАО ОСТАВКУ, ХОЋЕ ДА СЕ ИСЕЛИМ ИЗ ГРАДА Лидер СНС Вучевић о суманутим потезима блокадера, а ово је његова порука: Идеја слободарске Србије ће се наставити

Новосадска ТВ

Отворена „Спортска јесен за децу на Новом Насељу”

Новосадска ТВ