Војводина

ЈАЧАЊЕ САРАДЊЕ АП ВОЈВОДИНЕ И НАМИБИЈЕ Потписано Писмо о намерама

Председница Покрајинске владе Маја Гојковић данас је у Виндхуку, у Републици Намибији, потписала са председником Регионалног савета Комасa Стефанусом Нденгуом Писмо о намерама о успостављању пријатељских односа и сарадње у областима привреде, пољопривреде, трговине, енергетике, науке, технологије, образовања, културе, туризма, спорта и другим областима од заједничког интереса.

„Очекујем да ће овај документ допринети даљем унапређењу наших односа. Он представља чврст темељ за партнерство између наша два региона и додатни подстицај укупним односима Србије и Намибије“, поручила је Гојковићева.

Она је истакла да се разговарало о бројним потенцијалима, са акцентом на економској сарадњи и образовању, али и о могућностима учешћа у програму „Свет у Србији“.

Према речима председнице Гојковић, биће потребно донети и акциони план о даљим корацима, који ће бити потписан током узвратне посете делегације региона Комас нашој земљи.

Гојковићева је тим поводом нагласила да односе Србије и Намибије карактеришу традиционално пријатељство и међусобно поштовање.

Приликом званичног сусрета делегација и представљања потенцијала АП Војводине и региона Комас, председница је представила нашу покрајину као важан аграрни центар и један од економски најразвијенијих региона Србије, са више од 470 страних компанија и значајним инвестицијама.

Она је додала да ће Покрајинска влада наставити да ради на продубљивању односа и реализацији конкретних заједничких иницијатива.

„Уверена сам да ће наша сарадња у наредном периоду донети видљиве и одрживе резултате на обострано задовољство“, поручила је Маја Гојковић.

Уочи потписивања Писма о намерама, председница Гојковић састала се са гувернером региона Комас Самом Нујомом, са којим се сагласила да тај документ представља основу за развој конкретне, садржајне и дугорочне сарадње између АП Војводине и тог региона.

Гувернер Нујома истакао је да је потписивање Писма о намерама важна иницијатива за будућу сарадњу.

„Посебно нас интересује сарадња у областима пољопривреде, спорта, женског предузетништва и туризма. У складу са разговором са председницом Гојковић, заинтересовани смо за долазак у Србију. Радујем се нашој посети и очекујем успешну сарадњу“, изјавио је гувернер.

Председница Гојковић је овом приликом положила венце у Меморијалном комплексу Поље хероја, изражавајући на тај начин поштовање према борцима који су дали животе у борби за слободу Намибије.

Делегација Покрајинске владе потом је обишла Меморијални музеј независности у Виндхоуку, културно‑историјски музеј посвећен представљању борбе и отпора народа Намибије током периода колонијализма и борбе за слободу.

У нашој делегацији у Намибији борави и покрајински секретар за привреду и туризам Ненад Иванишевић и амбасадор Републике Србије у Анголи Милош Перишић.

 

Фото: Покрајинска влада

 

Related posts

Маји Гојковић уручена „Награда града Зрењанина“ за допринос решавању проблема водоснабдевања

Новосадска ТВ

„ДРУШТВО МОРА НЕГОВАТИ ИДЕАЛЕ ЈЕДИНСТВА, СЛОГЕ, МИРА, БЕЗ КОЈИХ ДАНАС НЕ БИ БИЛО НИ НЕЗАВИСНЕ СРБИЈЕ“ Маја Гојковић честитала грађанима Србије Дан државности – Сретење

Новосадска ТВ

„ЊЕГОВА ВИШЕМЕСЕЧНА БОРБА ОСТАЋЕ СИМБОЛ ХРАБРОСТИ КОЈУ НИКО НЕЋЕ МОЋИ ДА ИЗБРИШЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ НОВОГ САДА И ЧИТАВЕ СРБИЈЕ“ Председница Гојковић изразила саучешће породици и пријатељима Вукашина Црнчевића

Новосадска ТВ