Војводина

Маја Гојковић положила венац на српском војничком гробљу Зејтинлик у Солуну

Председница Покрајинске владе Маја Гојковић положила је данас венац на српском војничком гробљу Зејтинлик у Солуну, где почива 7.200 српских војника страдалих у Првом светском рату.

Председница је подсетила да се ове године обележава 107 година од пробоја Солунског фронта, једног од најславнијих догађаја у српској историји, поручивши да је Зејтинлик симбол историјског пријатељства и заједничке борбе наших народа.

„Данас смо овде да одамо поштовање српским херојима који су дали своје животе за слободу, али и да подсетимо на то колико је важно неговати културу сећања и преносити је будућим генерацијама“, казала је Гојковићева.

Председница Гојковић je са сарадницима посетила и вечну кућу чувара српског војничког гробља Ђорђа Михаиловића, Костурницу и Отаџбинску кућу где се том приликом уписала у спомен књигу.

 

Фото: Покрајинска влада

Related posts

Председница Гојковић се састала са градоначелником Трста

Новосадска ТВ

ПОЉОПРИВРЕДНИЦИ У ВОЈВОДИНИ ИМАЈУ РОК ДО 17. АПРИЛА ДА ДОБИЈУ СУБВЕНЦИЈЕ ОД 50.000 ДО ДВА МИЛИОНА ДИНАРА Погледајте да ли сте у тој групи

Ivona

Председник Јухас разговарао са амбасадорком Норвешке

Новосадска ТВ