Србија

СВЕ БАНКЕ У СРБИЈИ СМАЊИЛЕ КАМАТУ НА КРЕДИТЕ Повољнијим условима обухваћено је око половине запослених грађана и чак 90 одсто пензионера

Све банке у Србији су, у оквиру нових економских мера, до 15. септембра смањиле каматне стопе на потрошачке, готовинске и стамбене кредите, изјавила је генерална секретарка Удружења банака Србије Марина Пападакис.

Повољнијим условима обухваћено је око половине запослених грађана и чак 90 одсто пензионера са примањима до 100.000 динара. Пападакис је прецизирала да су камате на готовинске и потрошачке кредите ниже у просеку за три процентна поена у односу на јул, с тим да се очекује доња граница од око седам одсто, док су стамбени кредити за куповину прве непокретности јефтинији за 0,5 процентних поена.

 

pexels photo

Related posts

(ВИДЕО) СЕЛАКОВИЋ ПОЛОЖИО ЦВЕЋЕ НА МЕСТУ НЕКАДАШЊЕ НАРОДНЕ БИБЛИОТЕКЕ СРБИЈЕ Бомбардовање 1941. био покушај уништења српске културе

Новосадска ТВ

НБС наложила повољније услове кредитирања за грађане са примањима до 100.000 дин.

Новосадска ТВ

НБС: ИНФЛАЦИЈА ПОД КОНТРОЛОМ У наредне две године у границама циља 3,0 плус минус 1,5 одсто

Новосадска ТВ