Војводина

Гојковићева честитала Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Председница Покрајинске владе Маја Гојковић честитала је Дан српског јединства, слободе и националне заставе свим грађанима Републике Србије и Републике Српске, као и свим Србима широм света, поручивши да заједништво, напредак и слога морају бити императив у деловању сваког појединца.

„Сваког 15. септембра са великим пијететом се сећамо јунака са Солунског фронта. Њихова дела су вековно надахнуће читавог народа и управо нас она опомињу и подсећају на то колико је јединство важно у постизању највиших циљева“, казала је Гојковићева, посебно истичући да се веома радује што је Дан српског јединства, слободе и националне заставе само један у низу празника које Срби, као јединствен народ, прослављају већ годинама.

Председница Гојковић је навела и то да су ретки народи са толиком слободарском традицијом, али и да сви грађани треба да знају да слобода никада није била лако достижна, нити нешто што се српском народу поклањало, те да се она може и мора очувати само уз слогу и заједнички труд.

Related posts

Председница Гојковић у Солуну са генералним директором сајма „Helexpo“

Новосадска ТВ

Састанак председнице Гојковић и председника Удружења неурохирурга Србије

Новосадска ТВ

(ФОТО) Маја Гојковић посетила породичну фирму „Bratscher Custom Shoes“

Новосадска ТВ