Политика

АНС: Осуђујемо напад на репортера ТВ Информер, надлежни да реагују

Асоцијација новинара Србије (АНС) осудила је данас спречавање репортера ТВ Информер Владимира Савића да извештава са блокаде раскрсници улица Устаничке и Војислава Илића у Београду и позвало надлежне да реагују.

У саопштењу АНС-а истакнуто је да је напад на новинара напад на слободу, а да су псовке, претње и насиље према новинарима црвене линије.

 

 

„АНС оштро осуђује дивљачко спречавање репортера ТВ Информер Владимира Савића да извештава са скупа у Устаничкој. Новинари морају да раде неометано. Тражимо хитну реакцију надлежних и казну за нападаче“, наведено је у саопштењу.

Тзв. збор грађана Коњарника организовао је синоћ блокаду раскрснице улица Устаничке и Војислава Илића, а Информер је објавио да је група блокадера напала њиховог репортера и спречила га да извештава са тог догађаја.

 

Related posts

АНС ОСУДИЛА ЈОШ ЈЕДАН НАПАД НА КУЋУ ДРАГАНА Ј. ВУЧИЋЕВИЋА,позвала надлежне да реагују

Новосадска ТВ

НАПАДНУТА ЕКИПА ИНФОРМЕРА У НОВОМ САДУ: Гађали су их флашама и псовали, насилнике предводио нудиста Силберхолз

Новосадска ТВ

АНС: Н1 и Таталовић свесно обманули јавност, уводимо одељак Зид срама

Новосадска ТВ