Свет

(ФОТО) НАША ТРОБОЈКА СЕ ВИЈОРИ У ЈАПАНУ Свечано отворен ЕКСПО у Осаки, Србија међу 160 земаља које учествују- Ово је први ЕКСПО окружен морем

У Осаки, на острву Јумешима, свечано је отворена светска изложба ЕКСПО 2025, у присуству јапанског цара, премијера, званичника из целог света, а на званичном догађају се вијорила и застава Србије.

Осака је данас, захваљујући ЕКСПО 2025, центар света, као што ће то бити и Београд 2027. године.

На церемонији су истакнуте заставе Јапана, као и држава које ће се представити у наредних шест месеци, а обратио се јапански цар Нарухито, који је рекао да му је драго да се ЕКСПО одржава у Осаки, где су дошле, како је навео, државе из целог света.

“Дошли смо сви овде да радимо заједно и да градимо одрживо друштво’, рекао је јапански цар.

Каже да је имао 10 година када се ЕКСПО 1970. године одржао у Осаки и да га је тада неколико пута посетио.

Tanjug/Ana Pančić

Премијер Јапана истакао је да је велики прстен око градилишта ЕКСПО највећа дрвена конструкција на свету.

Гувернер Осаке Хирофуми Јошимура пожелео је добродошлицу у име свих становника Осаке.
Каже да је ово први ЕКСПО у историји који ће бити окружен морем.

Церемонији отварања присуствовали су и директор ЕКСПО 2027 Душан Боровчанин, комесарка изложбе ЕКСПО 2027 Марта А. Томовска, генерални комесар Србије за ЕКСПО 2025 Жарко Малиновић, амбасадорка Србије у Јапану Александра Ковач, као и представници Министарства финансија, преноси Танјуг.

Јапанци ће угостити око 160 земаља света, а очекује се да ће, како су раније најавили, остварити позитиван економски ефекат у износу од 18 милијарди долара и посету од око 28 милиона људи.

Србија ће се на свом Националном павиљону представити као перспективна пословна дестинација промовишући производе домаћих компанија са потенцијалом за пласман на јапанско и друга међународна тржишта.

Србија ће са свог Националног павиљона, који се простире на парцели од 930 квадратних метара, искористити прилику да позове цео свет у Београд на специјализовану изложбу ЕКСПО 2027.

novosadska.tv

Related posts

ГРАДОНАЧЕЛНИК НОВОГ САДА МИЛАН ЂУРИЋ ПОДНЕО ОСТАВКУ „Поносан сам на све што смо урадили“

Новосадска ТВ

„ПАЛО“ ЈОШ ТРОЈЕ Наставља се хапшење ! Стеже се обруч у Новом Саду

Ivona

Вучић с Каталин Новак у Будимпешти на отварања Светског првенства у атлетици

Новосадска ТВ