Политика

У ПРИВРЕДНОЈ КОМОРИ СРБИЈЕ: Вучић сутра на италијанско-српском пословном форуму

Председник Србије Александар Вучић учествоваће сутра на Пословном форуму „Србија – „Норд Ест“ Италија – регионално повезивање привредника“ који се одржава у Привредној комори Србије (ПКС).

Председник ће учествовати на форуму у 09.00 часова, саопштено је из службе за сарадњу с медијима председника Републике. Пословни форум, како је објавила Привредна комора Србије, организује ПКС у сарадњи са Финест С.п.А, Трентино Свилуппо, а уз подршку регија Фриули Венезиа Ђулија, Венето и Тренто. У уводном делу, како се наводи, осим председника Вучића обратиће се и председник ПКС Марко Чадеж, председник Финеста Алесандро Минин, амбасадор Италије у Србији Лука Гори а у завршници Форума учесницима ће се обратити председник Владе Србије Милош Вучевић.

Циљ одржавања форума јесте да се представи концепт и пројекат три регије Италије, Фриули Венезиа Ђулија, Венето и Тренто, „Норд Ест“ и приближи домаћим компанијама, као и да се промовишу потенцијали за даље унапређење привредне сарадње и повезивања два тржишта, Србије и Италије.

Форум ће се фокусирати на секторе као што су агротехнологија, енергетика и зелена транзиција, транспорт и логистика, грађевина, здравље, вештачка интелигенција примењена на индустријске процесе, заштита животне средине и управљање отпадом, зелена транзиција, паметни градови и одржива мобилност, финансије и осигурање и ИКТ. Посебну улогу имаће регије Фриули, Венето и Тренто, које се могу похвалити најнапреднијим иновативним екосистемом у Италији. У оквиру пословног форума биће одржани и билатерални састанци привредника.

Related posts

(ФОТО) ВУЧИЋ СЕ САСТАО СА ПУТИНОМ У КРЕМЉУ Путин Вучићу: Високо ценимо то што учествујете у прослави нашег заједничког празника

Новосадска ТВ

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ НАСТАВЉА ПОСЕТУ ПОДРИЊУ Ово је детаљан програм посете за данас

Ivona

(ВИДЕО) ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ОБЈАВИО СНИМАК СА ПРОСЛАВЕ РОЂЕНДАНА НАЈСТАРИЈЕГ СИНА Послао поруку и поводом добијених избора!

Ivona