На Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду, у среду, 14. новембра, свечано је отворена реновирана Л1 лабораторија Рачунарског центра, опремљена захваљујући донацији компаније Schneider Electric.
Л1 лабораторија, као највећа и најактивнија учионица Рачунарског центра, у функцији је свакодневно од 7 до 21 час, укључујући суботе. Она је од кључног значаја за обуку студената на свим смеровима, посебно на нижим годинама студија у областима програмирања, анимације, грађевине и геодезије, где студенти раде на савременим софтверима који захтевају висок ниво технолошке подршке. Донација Schneider Electric-a, вредна близу 8 милиона динара, омогућила је опремање лабораторије најмодернијом опремом која студентима обезбеђује оптималне услове за рад, што је од пресудне важности за подизање квалитета наставе и практичне обуке.
Декан ФТН-а, проф. др Борис Думнић, изразио је посебну захвалност компанији Schneider Electric и свима који су допринели овом пројекту. „Ово је највећа лабораторија по броју седећих места, сада опремљена по најмодернијим стандардима рачунарске технологије. Добили смо 33 нова рачунара и радне станице, уз комплетно реновиран и уређен ентеријер. Развијањем наше инфраструктуре, побољшавамо квалитет наставе и компетенције будућих инжењера“, истакао је декан, додајући да је квалитетно образовање темељ снажне привреде и успешног бизниса.
Директор Развојног центра Schneider Electric-a у Новом Саду, Драгољуб Дамљановић, нагласио је отвореност Факултета техничких наука за примену нових технологија и сарадњу са привредним сектором. „Наша изузетно успешна, дугогодишња сарадња с ФТН-ом показује колико је ова институција посвећена усавршавању наставног кадра и студената. Сведочи томе и чињеница да се сваке године између 50 и 100 дипломаца с овог факултета запошљава у нашој компанији“, изјавио је Дамљановић.
Обновом ове лабораторије, Факултет техничких наука значајно је унапредио квалитет образовања и практичне обуке за своје студенте. Донација компаније Schneider Electric не само да пружа модерно окружење за рад и учење, већ додатно учвршћује сарадњу академског и привредног сектора, што позитивно утиче на развој стручњака спремних за савремено тржиште рада.