ЗдрављеНови Сад

У НОВОСАДСКИ ДОМ ЗДРАВЉА СТИГЛЕ ВАКЦИНЕ ПРОТИВ ГРИПА: Грађани могу доћи на имунизацију од ОВОГ ДАТУМА

У Дом здравља “Нови Сад” дистрибуирана је четворовалентна вакцина против грипа, произвођача “АББОТТ БИОЛОГИЦАЛС Б.В.” Грађани могу доћи на имунизацију од 07.10.2024. године, у свим нашим објектима.
Сезонска вакцина се препоручује:

– Свим особама старијим од 6 месеци са хроничним поремећајем кардиоваскуларног и плућног система укључујући и астму, са метаболичким поремећајима, а нарочито дијабетесом, са обољењима бубрега и јетре, крвним болестима, малигним обољењима и са имунодефицијенцијом укључујући и ХИВ.

– Свим особама старијим од 65 година живота

– Свим лицима смештеним у геронтолошким центрима и установама социјалне заштите, укључујући и запослене

– Свим особама запосленим у здравственим установама

– Лицима запосленим у јавним службама

– Примена код трудница се разматра од другог триместра трудноће, уз консултацију са изабраним гинекологом, док се онима које су у повећаном ризику од пратећих компликација услед грипа препоручује вакцинација без обзира на стадијум трудноће, уз консултацију са изабраним гинекологом.

Сви заинтересовани грађани за имунизацију против сезонског грипа треба да се јаве свом изабраном лекару.

 

Фото: Pixabay

Related posts

Вучић у Сентандреји одликован орденом Епархије будимске првог реда

Новосадска ТВ

УХАПШЕНИ ВЛАСНИЦИ ДОМА ЗА СТАРЕ У ВЕЛИКОМ БОРКУ: Сумњиче се за тешко дело против опште сигурности

Новосадска ТВ

НЕПРОМЕЊЕНЕ ЦЕНЕ ГОРИВА У НАРЕДНИХ СЕДАМ ДАНА, дизел 197 динара, бензин – 181

Новосадска ТВ