Нови Сад

(ФОТО) ТРОПСКО ВРЕМЕ А ЈЕСЕЊИ ПРОИЗВОДИ На Лиманској пијаци највише КОРНИШОНА, БУНДЕВИ, посебно запао за око СУШЕНИ ШИПАК као лек за кашаљ

Репортери Новосадске одлучили су да вам донесу актуелне цене на Лиманској пијаци за предстојећи недељни ручак, дезерт или касно спремање зимнице.

Пијачни викенд донео је све саме јесење производе- грожђе, бундеву, паприке, мандарине, корнишоне

Тезге су пуне мандарина, а њихове цене варирају од 350 до 500 динара. Ту је и грожђе чија цена такође зависи од врсте и тезге, па се врти око 350 динара по килограму.

Foto: novosadska.tv

За бундеву треба издвојити 150 динара по килограму, док је килограм већ изрендане и спремљене за бундевару 200 динара.

Ако још увек нисте направили пекмез од шљива, на Лиманској пијаци можете наћи ово воће за 130 динара по килограму. За киселе краставчиће у фрижидеру, треба издвојити од 200 до 350 динара за свеже корнишоне. 

Foto: novosadska.tv

На тезгама можете пронаћи сушени парадајз, сушене вргање и буковаче, али и сушени шипак са Златара. Шипурак помаже код сувог грла, подизања имунитета, као и кашља.

Зато за сув кашаљ и прехладу једну супену кашику добро уситњеног сувог шипка прелијте са 2 дл кључале воде, поклопите и оставите да одстоји 15 минута. Процедите, засладите кашичицом меда и пијте пре јела, три пута дневно. Важно је да увек буде свеже спремљен, никако подгревати.

Foto: novosadska.tv

novosadska.tv

Foto: novosadska.tv/Ilustracija

Related posts

(ВИДЕО) ЦВЕТАЊЕ ВОЋАКА ДВА ПУТА У ГОДИНИ НИЈЕ ДОБРО! Ево шта кажу стручњаци

Новосадска ТВ

(ФОТО, ВИДЕО) ОГРОМНЕ ГУЖВЕ ИСПРЕД НОВОСАДСКИХ РИБАРНИЦА Доносимо вам ДЕТАЉАН СПИСАК ЦЕНА пред Никољдан- Има свега и за свачији џеп

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) Шаренило укуса на новосадским пијацама

Новосадска ТВ