Спорт

Кошаркаши Црвене звезде победили Партизан у Арени и са 3:0 у финалу освојили АБА лигу

Кошаркаши Црвене звезде седми пут су освојили АБА лигу пошто су у трећем мечу финалне серије плеј-офа победили Партизан у Арени резултатом 82:76.

Звезда је шестом узастопном победом над Партизаном у свим такмичењима потврдила да је у овом тренутку боља екипа.

Звезда је пред 19.670 навијача Партизана у Арени боље отворила меч и водила је 12:4 у четвртом минуту, а после прве деонице било је 20:18 за госте. На полувремену је Звезда водила 42:38.

Средином треће деонице Звезда је водила 52:44, а после 30 минута игре 59:52.

Осам минута пре краја Звезда је имала плус 10 – 65:55, а четири и по минута пре краја имала је плус шест – 74:68.

Шеснаест секунди пре краја Џејлин Смит је са линије пенала погодио само једно од два бацања и тако смањио на 76:78.

Десет секунди пре краја Немања Недовић је погодио оба слободна бацања за 80:76.

Најефикаснији у Партизану био је Алекса Аврамовић са 17 поена, Данило Анђушић дао је 13.

Звезду су ка победи предводили Лука Митровић и Рокас Гедраитис са по 12 поена, 11 је дао Јаго дос Сантос.

Партизан је меч одиграо са 11 играча, због инцидента са Стефаном Лазаревићем ван тима је остао Џејмс Нанели, иако је изашао са екипом на загревање.