Друштво

КОМПЛЕТ ЛЕПИЊА проглашена за светски доручак број један

Чувени гастрономски сајт “www.tasteatlas.com“ прогласио комплет лепињу за најбољи доручак на свету у 2023. години, саопштила је Туристичка организација Златибор.

Конкуренција је приликом избора била јака, од чак 100 јела, а специјалитет из златиборског краја заузео је прво место са оценом од 4,8, од максималних 5.

Комплет лепиња се традиционално везује за Ужице и цео златиборски крај, а верује се да је настала у периоду између два светска рата.

У саопштењу Туристичке организације Златибор се подсећа да је за прављење једне комплет лепиње потребна једна лепиња, једно јаје, једна супена кашика старог златиборског кајмака и претоп (сафт, односно моча од јагњећег и прасећег печења – може се пронаћи у печењарама или пекарама).

 

Фото:  Танјуг / Shutterstock.com/ Jovana Dzo, ilustracija

 

Related posts

(ВИДЕО) СТУДЕНТИ КОЈИ ХОЋЕ ДА УЧЕ СТИЖУ У ПИОНИРСКИ ПАРК! За разлику од студената блокадера, они желе да студирају и да се чује и њихов глас – ИМАЈУ 5 ЗАХТЕВА

Новосадска ТВ

Вучић: Избори 2. јуна од огромног значаја за градове и општине и целу Србију

Новосадска ТВ

Апел Новосађанима за рационалну потрошњу пијаће воде

Новосадска ТВ