Политика

Вучић положио венац на Споменик независности у Ташкенту

Председник Србије Александар Вучић положио је данас венац на Споменик независности у парку „Нови Узбекистан“ у Ташкенту.

Вучић ће се затим састати са председником Узбекистана Шавкатом Мирзијојевом у државној резиденцији „Куксарој“, на чији позив и борави у званичној посети овој земљи.

На састанку двојице лидера биће размотрене перспективе за даљи развој сарадње и партнерства две земље.

Након разговора очекује се потписивање више билатералних споразума, а одржаће се и састанак двеју делегација.

У делегацији са председником Вучићем су министар културе Никола Селаковић, министарка унутрашње и спољне трговине Јагода Лазаревић, министар без портфеља задужен за област међународне економске сарадње и област друштвеног положаја цркве у земљи и иностранству Ненад Поповић и директор Канцеларије за ИТ и е-управу Михаило Јовановић.

Планом посете предвиђени су и одвојени сусрети Вучића са председавајућом парламента Танзилом Нарбајевом и другим високим званичницима Узбекистана, као и са представницима великих компанија заинтересованих за улагања у Србију.

У оквиру званичне посете која ће трајати до 31. октобра, председник Вучић учествоваће на 43. заседању Генералне конференције УНЕСЦО, која ће бити одржана у Самарканду.

Вучић се састао са председником Узбекистана Мирзијојевим у Ташкенту

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са председником Узбекистана Шавкатом Мирзијојевим у државној резиденцији „Куксарој“ у Ташкенту.

Претходно је председник Вучић свечано дочекан уз војне почасти, смотру почасног строја и интонирање химни две земље.

После састанка одржаће се састанак све делегације, а потом се очекује потписивање више билатералних споразума.

 

 

Фото: Танјуг видео

Related posts

ВУЧИЋ О БРУТАЛНОМ НАПАДУ НА ЊЕГОВО ДЕТЕ Немам коментар, не желим да говорим о изопаченим људима

Новосадска ТВ

Вучић у Пекингу са представницима компаније Power China о новим пројектима за Србију

Новосадска ТВ

ВУЧИЋ ОБИШАО РАДОВЕ НА ГАК У ВИШЕГРАДСКОЈ Радови на клиници биће готови за две године

Новосадска ТВ