Забава

ДА ЛИ ЋЕ ТЕМУ И SHEIN БИТИ БЛОКИРАНИ? Министарство трговине забринуто: Предузећемо мере

Вијетнамска влада и локалне компаније изразиле су забринутост због утицаја ових кинеских платформи на домаће тржиште, посебно због великих попуста. Министарство трговине такође је забринуто због могуће продаје кривотворених производа.

Nguyen Hoang Long, заменик министра трговине Вијетнама, изјавио је да је министарство разговарало са Sheinom и Темуом о потреби добијања лиценце.

„Ако се ове платформе не придржавају захтева након обавештења, министарство индустрије и трговине ће сарађивати с другим агенцијама како би предузело техничке мере, као што је блокирање апликација и домена“, рекао је Лонг.

Shein, познат по брзој моди, продаје своје производе у Вијетнаму већ најмање две године, док је Тему, у власништву кинеске компаније PDD Holdings, почео да нуди производе корисницима у Вијетнаму прошлог месеца. Shein је у изјави за Ројтерс рекао да је посвећен поштовању вијетнамских закона и сарађује с локалним властима на овом питању. Тему није одмах одговорио на захтев за коментар.

Разматра се и укидање пореске олакшице

Вијетнам тренутно допушта да се увезена роба у вредности до милион донга (око 37 евра) ослобађа плаћања пореза на додатну вредност. Министарство финансија разматра укидање ове олакшице јер већина робе која користи ову погодност долази путем wеб продавница.

Тему и Shein суочени су с повећаном контролом и правним изазовима и у другим земљама. Прошлог месеца Индонезија је затражила од Apple-а и Google-а да блокирају Тему како би заштитили мале трговце од конкуренције с ултрајефтиним производима.

Вијетнамско тржиште е-трговине ове је године порасло за 18 одсто и сада вреди 20 милијарди евра, што га чини трећим највећим у југоисточној Азији, иза Индонезије и Тајланда, према извештају које су прошле недеље објавили Google, Temasek и Bain & Company.

Фото: Pexels

Related posts

ПРЕТИ ОПАСНОСТ СА ТЕМУА И ШЕЈНА Срби масовно наручују играчке, а стручњацу упозоравају о опасностима које вребају

Ivona

ТЕМУ У ОЗБИЉНИМ ПРОБЛЕМИМА! ЕУ покреће истрагу против кинеске платформе због продаје нелегалних производа

Новосадска ТВ

(ФОТО) БРЗА ПОПРАВКА ОСМЕХА На интернет платформи за куповину за којом су Срби полудели, ЗУБИ САМО 299 ДИНАРА! Продавци кажу НИСУ ПРАВИ

Ivona