Политика

ДАЧИЋ:УСКОРО ИЗЛАЗИМ ИЗ БОЛНИЦЕ,хвала патријарху и свим архијерејима СПЦ на молитвама

Министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је данас да се ближи крај његовог болничког лечења и изразио захвалности патријарху Порфирију и свим архијерејима Српске православне цркве који су му, како каже, молитвама помогли да се врати међу живе.

„Пошто се, даће Бог, по речима лекара, ближи крај мог болничког лечења, желим да још једном захвалим свим добрим и дивним људима, који су се молили и бринули за моје здравље. Знам да нећу моћи свима да захвалим појединачно, зато ћу покушати да у наредним данима нађем речи захвалности за све. Данас желим да се захвалим Његовој Светости Патријарху Порфирију, као и свим архијерејима Српске православне цркве, који су својим молитвама помогли мени и умилостивили Господа да ме врати међу живе“, написао је Дачић на Инстаграму.

Министар је навео да се ове године обележава 60. рођендан.

„Ове године не само да обележавам 60 година живота, већ ће 26. јуна бити 60 мојих година у Христу, 60 година од мог крштења у манастиру Светог великомученика Георгија у Ајдановцу код Прокупља, што је и моја крсна слава. Хвала Господу што ми је омогућио да овај мој лични велики празник, 60 година од крштења, дочекам са својом породицом и пријатељима. Такође, захвалио бих се дивним и добрим људима из других верских заједница који су се, такође, молили и бринули за моје здравље. Нека вам се добрим све вратило!“, поручио је Дачић.

Министар је хоспитализован 25. фебруара на Клиници за пулмологију КЦС због обостране упале плућа.

Био је на респиратору до 2. марта, а 5. марта је премештен са интезивне неге на одељење.

Дачић је 9. марта отпуштен из болнице и упућен на кућно лечење.

Он се 21. марта обратио учесницама скупа СНС у Београдској арени путем видео-линка и навео да се налази на опоравку на кардиологији.

 

Фото: МУП Србије

Related posts

ОГЛАСИО СЕ МИНИСТАР ДАЧИЋ ПОВОДОМ СИТУАЦИЈЕ НА ФИЛОЗОФСКОМ У НОВОМ САДУ: Полиција је поступала високопрофесионално, једно лице је приведено због вређања полицијског службеника

Ivona

Дачић са египатским министром рада о унапређењу односа две државе

Новосадска ТВ

ОГЛАСИО СЕ И МИНИСТАР ДАЧИЋ Ево у каквом стању је мала Дуња: Најважније је да ће се вратити породици

Ivona