Градоначелник Новог Сада Жарко Мићин говорио је за Пинк телевизију о важним политичким и друштвеним темама.
Градоначелник је прокоментарисао напад на новинара Гвоздена Николића и истакао да су такве ствари за осуду.
-То се не дешава први пут. Навешћу само пример новинарке Емилије Марић, која је у Новом Саду нападнута више пута, која је исто тако храбра, поставља им питања. То је последица кампање блокадера, таргетирања. Немојте да заборавите да им није био проблем да дехуманизују професоре који су им предавали. А да не причамо о председнику Вучићу који је стално под кампањујем дехуманизације. Они желе да код таквих људи изазову такав ефекат. Отишли су у екстремизам. Они немају ни лице, студентска листа нема лице. Желе да обесмисле цео систем- рекао је Мићин.
Он је навео и да се по први пут осећају угрожене опозиционе парламентарне странке од студената.
-Виде бесмисао што студентски покрет ради. Замислите треба да дођу да воде општину у Србији, млади људи без искуства- упитао је први човек Града.
Градоначелник се дотакао и теме која је претходних дана узбуркала јавност у Србији, али и региону, отказивање концерта Тонија Цетинског на СПЕНС-у, под изговором на да је ту био логор.
-Врло је необично да неко ко је три, четири пута наступао у СПЕНС-у, и сад одједном не. Ја не видим други разлог осим што није продао довољно карата. Овакву гнусном лажи да на дан концерта откажете концерт, разочарао је све даме тај дан. Нема ко ми није писао на Твитер, Инстаграм. Преко 16.000 лица, 4.000 деце је прошло кроз СПЕНС тада. Преко 2.500 векни хлеба је дневно испоручивано тада. Сигуран сам да је увидео да је лаж, а сад неће да се повуче јер би испашао најмање смешан. Успео је да уједини цео Нови Сад против њега. И од Црвеног крста сам добио информације шта су тада радили. Нама предстоји концерт Јакова Јозиновића у Нови Сад. То је град отвореног срца. И он је сад рекао да ће доћи без обзира што га нападају. Добродошао је свако са добрим намерама у Нови Сад.
Фото: screenshot Pink
